Az informatikai társaság magas bázis mellett vár jelentős emelkedést, hiszen a tavalyi 57,3 milliárd forintos árbevétel 39 százalékos, az 5 milliárd forintos EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) 24 százalékos növekedést jelentett éves alapon.
Idén a teljesített értékesítéseken felül április közepén már több mint 31,7 milliárd forint szerződésállománnyal rendelkeztek, az év egészére 79,8 milliárd forint bevétellel számolnak. A következő 2-3 évben évente 8-10 százalékos EBITDA-ráta elérését jelezték a prezentációban.
A 4iG a beszámoló szerint nem csupán a magyar informatikai piacon tör vezető szerepre a következő években, de régiós szinten is meghatározó technológiai vállalat lenne. A tavalyi startégiát a felvásárlások határozták meg, a külföldi terjeszkedésben idén várnak áttörést. Szintén erre az évre tűzték ki azt a célt, hogy a kijelölt stratégiai területeiken erősödjenek.
2024-ig szóló előrejelzésük szerint az informatikai piac belföldön évente 3,5 százalékkal bővülhet. A magyar kisvállalkozások jelentős része sokáig elhanyagolta a digitalizációt, de járvány felértékelte az informatikai megoldásokat. Nemzetközi tapasztalatok alapján a mesterséges intelligenciát főképp az ügyfélszolgálat hasznosíthatja, míg az internethez kapcsolódó intelligens eszközök (IoT) termelési, közüzemi, mezőgazdasági, logisztikai felhasználásban terjedhetnek - írták.
A 4iG a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriás kibocsátója. Részvényei 620 forinton zártak csütörtökön, egy éven belül 716 forintig erősödtek, 488 forintig gyengültek.