A saját területén világelső, magyar tulajdonú Logiscoolban 3,5 év alatt több, mint tízezer 6-18 éves diák kezdett el tanulni.
Magyarországon harmincnégy helyen, külföldön Horvátország és Kuvait csatlakozásával további hat országban vannak jelen és a teljes hálózaton belüli éves bevételük várhatóan meghaladja az egymilliárd forintot.
A játékosan programozni tanító, magyar tulajdonú vállalkozás Budaörsön indult, mára a kontinensen a horvát piac mellett Ausztriában, Svájcban, Csehországban és Szlovákiában tanítanak. A magyar tulajdonú vállalkozás teljes hálózaton belüli éves bevétele a tervek szerint meghaladja majd az egymilliárd forintot.
„Észrevétlenül” tanult digitális írástudás
A gyerekbarát és inspiráló környezetben lelkes egyetemista oktatók játékos formában magyarázzák el a tananyagot, s a foglalkozásokon alapvetően saját számítógépes játékokat fejleszthetnek a diákok.
A 6-18 éves gyerekeknek szóló tanfolyamokon és nyári táborokban ugyanakkor nem csak leendő programozókat oktatnak: a cél a pár éven belül alapelvárásnak tekinthető digitális írástudás átadása. Sőt, a tapasztalatok szerint a résztvevő gyerekek logikai, problémamegoldó, prezentációs készsége és algoritmikus gondolkodása is javul, illetve a kudarcokból is könnyebben tanulnak.
Nem feltétlen csak programozók képzése a cél, de a cég saját fejlesztésű, online elérhető oktatási platformján, valódi újdonságként, az írott programnyelv és a játékos, blokkos szerkezet közötti átjárhatóságot is biztosítják. A Scoolcode platform figyelembe veszi a diák életkorát és tudásszintjét, és segítségével folyamatos fejlődési lehetőséget és sikerélményt kapnak azok a gyerekek is, akiket komolyabban is érdekel a programozás.
Tudatos és trendi szülők
A cég a Játékos Lét kutatócéggel felmérést is végzett a logiscoolos gyermekek szülei körében: a megkérdezettek nagy része tudatosan keresi annak lehetőségét, hogy gyerekét külön informatikai képzésre írassa be, hiszen egyértelmű számukra, hogy a digitális írástudás elsajátítása manapság már létfontosságú készség.
A legtöbben úgy vélik, a Logiscoolban tanultak mindenképpen hasznosak lesznek, akár közvetlenül, akár közvetetten foglalkozik majd az informatikával a gyerek.
A többség elvárása, hogy játékos formában és gyakorlatorientált módon vezessék be a fiatalokat az informatika és a programozás világába. A felmérésből az is kiderült, hogy szülői szemszögből a Logiscool képzés során a gyermek a gyakorlatiasságot, a játékosságot, az alkotást, valamint az általa elkészített projektek bemutatását élvezi a legjobban.
Biztosabb életpálya ígéretében
A digitális oktatás fejlesztése és előtérbe helyezése azért is fontos, mivel jelenleg a magyarországi munkaerőpiacról több, mint huszonkétezer programozó hiányzik. Pedig ennek a tudásnak a megszerzése minden szempontból előnyös.
Egy kutatás szerint az Egyesült Államokban például a legjobban fizető állások nagyjából feléhez általában szükséges vagy elvárt a programozói készség. A Logiscool az Európai Unió felől is figyelmet kap: a magyar cég az EU Digital skills and jobs coalition szervezetének konferenciáján másodszor vesz majd részt Brüsszelben. A szervezetnél is kiemelt hangsúlyt fektetnek a digitális írástudás terjesztésére, hiszen az EU-ban összesen több százezer betöltetlen programozói állás van.