Az alapítvány megálmodója, Charles Lindbergh még 1927-ben repült át elsőként a Atlanti-óceánon. New Yorkból egészen Párizsig eljutott, s 90 évvel később az alapítványa az állatok megmentéséért harcol. Csúcsfelbontású, infravörös szkennerrel ellátott kamerákat szereltek drónjaikra, melyek segítségével minden veszélyes vadorzót elkaphatnak.
Mesterséges intelligenciával készülnek a képek
Csak tavaly 700 elefántot gyilkoltak meg vadorzók Dél-Afrikában, ezért a Légi Pásztor (Air Shephard) nevű program olyan mesterséges intelligenciát is beleépített a drónokba, melynek segítségével minden egyes repülő szerkezet külön képet tud készíteni a vadorzókról. Ezeket a fotókat automatikusan visszaküldik a központi rendszerbe, ahol beazonosítják az illegális vadászokat.
A mesterséges intelligenciával megáldott drónokat a Neurala cég segítségével hozták létre, pontosabban egy szoftver telepítésével, aminek köszönhetően a drónok sokkal hamarabb képesek beazonosítani a vadorzókat. A cég is nagyon örül az új partnerségnek, mivel elmondásuk szerint az elefántok megvédésével bebizonyították, hogy nemes cél érdekében a mesterséges intelligencia áldás is lehet.